Inteligentní pracovní stoly již měří také kvalitu vzduchu v prostoru

Ostatní právě čtou

Vývoj v oblasti chytrých technologií přináší neustále nějaké novinky. Pokrok lze pozorovat i ve výrobě inteligentních pracovních stolů. Ty nejnovější kousky už dokáží měřit také kvalitu ovzduší v prostoru.

Společnosti, které se zaměřují na výrobu tvz. smart stolů, přišli v posledních měsících s více inovacemi. Jednou z nich je také monitorování kvality vzduchu v kanceláři nebo v jakémkoli jiném pracovním prostoru. Jedním ze specialistů na tyto modely je americká firma AiT Desks, která jde na podporu zdraví při práci svérázným, ale efektivním způsobem.

Stůl upozorní, kdy je třeba větrat
Z dílny zmiňované společnosti bylo na trh uvedeno několik modelů schopných sledovat stav ovzduší v pracovním prostředí. U modelu AiT Smart One byla tato funkce vytříbená ještě více. Stůl totiž využívá senzoru, který sleduje a následně vyhodnocuje, zda je v místnosti dostatek kyslíku, případně zda není vzduch v prostoru znečištěný. Při překročení optimálních hodnot okamžitě spouští alarm, který upozorňuje na potřebu vyvětrat, díky čemuž si uživatel v místnosti udrží zdravější vnitřní mikroklima.

Více zdraví a pohodlí při práci
Monitorování kvality vzduchu není jedinou funkcí, která se stará o zdraví a pohodlí při práci. Další předností je nastavení výšky stolu na různé úrovně sezení či stání. V rámci ovládání chytrým telefonem je nastavení výšky možné i na dálku pomocí appky, která zároveň nabízí údaje o čase stráveném za stolem. Uživatel si může nastavit také upozornění, které mu ohlásí uplynutí času, po kterém by měl vstát. Aplikace také nabízí různé tipy pro pěstování zdravých návyků během práce za stolem.

Další funkce a vybavení stolu:

  • kromě 3 základních výškových úrovní stůl nabízí možnost nastavit si výšku na míru
  • slouží jako inteligentní pracovní stanice s deskou, ve které je zabudován řídicí systém
  • součástí desky je zabudovaná USB nabíječka, Bluetooth reproduktory či LED osvícení
  • výrobci zabudovali do pracovní desky i vestavěný difuzor s aromatickými účinky
  • uživatel může využívat i integrovaný systém pro správu kabelů, čímž šetří místo u stolu
  • nezapomnělo se ani na praktické doplňky, například věšák na bundu instalovaný pod deskou

Úspora místa, podpora zdraví či dobrá organizace práce budou pro výrobce inteligentních stolů výzvou i nadále. Již nyní jsou ohlášeny další zajímavé modely z řad jiných firem. Za pozornost jistě stojí starší kousky od společností Cemtrex, Lian Li či Gaze Lab, které rovněž nabízejí unikátní smart systémy schopné výrazně zlepšit kancelářskou práci.

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat