Domácí pomocník, který vydezinfikuje věci i potraviny

Ostatní právě čtou

Se zařízeními schopnými čistit a dezinfikovat domácnost včetně různých věcí v ní se po vypuknutí pandemie roztrhl pytel. Mezi technologické novinky tohoto typu patří také True Wash.

Praktický čistící „koš“
Za chytrým domácím pomocníkem schopným zvládnout dezinfekci běžných osobních věcí není žádný složitý systém. Po vzoru modelů, které byly předchůdcem tohoto zařízení, je True Wash znovu jakýmsi košem, do kterého se vkládají předměty za účelem automatického čištění. To probíhá právě v prostoru koše, ve kterém jsou jednotlivé věci zbavovány různých druhů bakterií.

Dezinfekce věcí i jídel
Schopnost dezinfikovat obsah koše je údajně u tohoto modelu podstatně vyšší než u obdobných zařízení. Výrobci hovoří o 99% účinku, přičemž kromě věcí dokáže vyčistit a zbavit od bakterií i potraviny, zejména ovoce a zeleninu. Zároveň z nich odstraní pesticidy a díky technologii spojující vodní páru, UV světlo a aktivovaný kyslík zvýší jejich celkovou trvanlivost.

Jak True Wash funguje:

  • v zařízení se mohou čistit potraviny, malé doplňky nebo mobilní telefony
  • čištění zajišťuje systém kombinující UV světlo, vodní páru i kyslík
  • před čištěním se do koše nalije voda, vloží obsah a nastaví režim čištění
  • v případě elektronických zařízení proběhne čištění bez přítomnosti vody
  • zařízení nabízí několik manuálních i automatických režimů čištění
  • dané režimy se mění v závislosti na obsahu koše či délky a způsobu čištění
  • vyčistit lze i samotný čistící koš, stačí jej vyjmout a provést krátkou údržbu

Šikovný domácí pomocník zatím není oficiálně v prodeji. Udát by se tak mělo buď ve druhé polovině roku, nebo až příští rok. Momentálně je ale dostupný na Kickstarteru, kde je celá řada podobných čistících zařízení. True Wash lze tam objednat za necelých 300 dolarů, přičemž do prvních domácností by se měl rozesílat někdy koncem podzimu.

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat