Většinu Česka v pátek zasáhnou velmi silné bouře, varují meteorologové

Ostatní právě čtou

Meteorologové rozšířili a prodloužili výstrahu před velmi silnými bouřemi na většině území Česka. Hrozit budou v pátek odpoledne a večer, v mírnější podobě i v sobotu, informují Novinky.cz.

\“Očekává se ojedinělý výskyt velmi silných bouří doprovázených nárazy větru s rychlostí přibližně 90 kilometrů za hodinu, kroupami o velikosti zhruba dva centimetry a krátkodobými úhrny kolem 30 milimetrů,\“ uvedl na sociální síti Twitter Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Velmi silné bouře budou hrozit od 16:00 v pátek až do 02:00 v sobotu na celém území Česka s výjimkou Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a Jihomoravského kraje, jakož i částí Pardubického kraje a Vysočiny.

Tam se mohou do sobotního rána objevovat silné bouře. Mohou být také doprovázeny krupobitím a srážkovými úhrny kolem 30 milimetrů. Nárazy větru by měly dosahovat až 70 kilometrů za hodinu, doplnili meteorologové.

Winter storm on the move.

ČHMU dále upozorňuje, že nárazy větru mohou lámat větve a vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Podle výstrahy ČHMU lze očekávat i škody na majetku, výpadky v energetice a problémy v dopravě.

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat