Dřevěné ptačí budky imitují design reálných domů

Ostatní právě čtou

Bungalovy, plážové vily či pasivní rodinné domy už nejsou jen pro lidi. Spojení úspory, komfortu a moderního designu nově ocení i členové ptačí říše. Jistá kalifornská firma totiž pro ně vyrábí budky, které jsou reálnou zmenšeninou vybraných rodinných domů.

Za neobvyklým, ale o to více úspěšným nápadem stojí firma Sourgrassbuilt. Malý rodinný podnik se původně zabýval výrobou dřevěného nábytku, ale do povědomí se dostal hlavně díky originálním ptačím budkám, a to ne ledajakým. Vyráběné modely jsou nejen estetické a ohleduplné vůči životnímu prostředí, ale zároveň imitují reálně postavené domy.

Hodnověrné kopie domů
Díla Douglase Barnharda a jeho zmiňované firmy si získávají takovou popularitu právě kvůli imitování skutečných rodinných domů. Jednotlivé modely jsou vlastně miniatury objektů, které byly postaveny podle návrhů známých světových architektů. Každá ptačí budka ale nabízí i něco osobitého, co do daného díla vrývá rukopis značky Sourgrassbuilt.

Ptačí budky ve stylu eko
Provedení takových unikátních budek vyzdvihuje také důraz na šetrnost a ohleduplnost vůči přírodě. Téměř všechna díla se totiž zhotovují ze dřeva pocházejícího ze zbytkových částí, které se již při výrobě bytového zařízení nebo jiných doplňků nevyužily. K šetrnosti vůči životnímu prostředí přispívá alespoň malou měrou i ruční práce.

Výroba budek na míru
I když podnik dosud kladl důraz na výrobu budek imitujících konkrétní domy, součástí jeho portfolia jsou i budky zhotovované na míru. Zákazníci si mohou vybrat z různých druhů designu od přízemních bungalovů až po luxusní plážové vily. Podobně jako u imitací, iu budek na míru lze využít různé dekorativní doplňky a vybrat si konkrétní barvu.

Firma zaznamenala se svými ptačími budkami ohromný úspěch. Už první díla se prodávala ve stovkách až tisících. Podnik tak pracuje na dalších modelech vybraných imitací a zároveň zpracovává objednávky budek na míru, které lze sehnat na stránce firmy Sourgrassbuilt již od 300 USD.

- Advertisement -pr článek

Mohlo by Vás zajímat